Ważny wkład ŚDS Caritas w Rajkowach w bezpieczeństwo społeczności lokalnej

W trosce o ludzkie zdrowie i bezpieczeństwo Środowiskowy Dom Samopomocy i miasto łączą swoje siły w walce z koronawirusem, niosąc pomoc osobom najbardziej potrzebującym, wspierając personel medyczny i służby, które przeciwdziałają epidemii. Realizowane działania polegają na szyciu maseczek wielorazowego użytku. Z otrzymanych tkanin udało się uszyć i przekazać ok 2000 maseczek, które zostały przekazane dla pracowników medycznych, Klubów Seniora, pracowników poczty, strażaków a w dalszym czasie społeczności lokalnej.

Inicjatywa współpracy pokazuje, że w trudnych chwilach potrafimy się zmobilizować i wspólnie wiele zrobić nie tylko dla naszych podopiecznych  ale i w kierunku naszej społeczności.