Wypożyczalnia sprzętu medycznego

Wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego działająca przy Caritas Diecezji Pelplińskiej, dysponuje urządzeniami wspomagającymi leczenie a także przynoszącymi ulgę w cierpieniu.

Codziennie doświadczamy różnych cierpień. Do niektórych z nich jesteśmy tak przyzwyczajeni, że nawet ich nie zauważamy. Dla wielu z nas cierpienie staje się problemem dopiero w obliczu szczególnie dużych nieszczęść, gdy jest ono przewlekłe, gdy zaczynamy odczuwać bezradność. Zastanawiamy się wtedy jak najskuteczniej pomóc, jak ulżyć w cierpieniu. Osoby przewlekle chore, których rodzin nie stać na profesjonalny sprzęt medyczny, dzięki Caritas mają szansę na leczenie i powrót do zdrowia bez dodatkowego bólu i cierpienia. Służy temu wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego, która funkcjonuje przy centrali Caritas w Pelplinie.

Wypożyczalnia dysponuje: nowoczesnymi łóżkami pielęgnacyjno-rehabilitacyjnymi, łóżkami szpitalnymi z funkcjami rehabilitacyjnymi, koncentratorami tlenu, odsysaczami i  balkonikami. 

Zakup sprzętu, którym dysponuje pelplińska wypożyczalnia był i jest możliwy, dzięki odpisom 1%, które Podatnicy-Darczyńcy przeznaczają na naszą diecezjalną i ogólnopolską Caritas.

Jak otrzymać pomoc?

W sprawie wypożyczenia można się umawiać dzwoniąc pod nr: 58/536-15-31 w godz. 8.00 – 15.00 w dni powszednie.

Wypożyczanie sprzętu medycznego odbywa się po okazaniu dowodu tożsamości i podpisaniu zobowiązania o dbałość o powierzony sprzęt oraz na podstawie wpłaconej opłaty konserwacyjnej i kaucji, których wysokość uzależniona jest od rodzaju sprzętu medycznego. Kaucja podlega zwrotowi przy zwrocie wypożyczonego sprzętu. W szczególnych przypadkach możliwe jest zwolnienie z opłat.