„Wy dajcie im jeść”… rekolekcje Caritas w Białogórze

Białogóra jest jednym z tych miejsc, do których zawsze wracamy z radością w sercu.  Dlatego po raz kolejny na miejsce rekolekcji dla wolontariuszy Caritas wybraliśmy Dom Rekolekcyjno-Wypoczynkowy Diecezji Pelplińskiej w Białogórze. Przez 3 dni, od 19 do 21 kwietnia rozważaliśmy Słowa „Wy dajcie im jeść (Mt 14,16 … mocą, której udziela Bóg (1 P 4,11)”. W tym wyjątkowym czasie prowadził nas o. Jarosław Górka, Karmelita Bosy z Gorzędzieja.

Na zaproszenie do udziału w spotkaniu odpowiedziało 47 osób z 8 Parafialnych Zespołów Caritas. Dziękujemy za współtworzenie tego wydarzenia wolontariuszom z parafii Najświętszego Serca Jezusa w Borzytuchomiu, św. Piotra w Bożepolu Wielkim, św. Marcina w Gostycynie, Trójcy Świętej w Kościerzynie, św. Marcina w Sierakowicach, Ciała i Krwi Pańskiej w Smętowie, św. Maksymiliana w Tczewie i Niepokalanego Serca Maryi w Warlubiu (organizatorzy byli z parafii św. Wojciecha w Gorzędzieju, św. Jana Chrzciciela w Kleszczewie i Wszystkich Świętych w Skórczu).

Panu Bogu dziękujemy za ten święty czas, za cudowne miejsce i piękną (chociaż chłodną i wietrzną) pogodę. Ojcu Jarkowi za prowadzenie, otwartość i radość. Wszystkim uczestnikom za podjęcie trudu, życzliwość i pyszne ciasta. To był naprawdę dobry czas. Mamy nadzieje, że zobaczymy się na rekolekcjach w przyszłym roku. Sandra i Iwona