Święto życia i rodziny w Starogardzie Gdańskim / Свято життя та родини в Старогарді Гданському

Prawdziwą przyjemnością było na nas przyłączenie się do organizacji starogardzkiego “Marszu dla życia i rodziny”.  Głównym organizatorem spotkania była Fundacja Małych Stópek. Całe rodzinne świętowanie rozpoczęło się Mszą Świętą w parafii Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim, następnie uczestnicy przeszli barwnym  korowodem na plac przed  Stargardzkim Centrum Kultury. Tam odbyła się  kulturalna część tej imprezy, wystąpiły lokalne zespoły i chóry, a na zakończenie zaśpiewała Magdalena Bukowska. Całość spotkania  poprowadziło znane aktorskie małżeństwo Dominika i Michał Chorosińscy.

Свято життя та родини в Старогарді Гданському

Для нас було справжнім задоволенням долучитися до організації старогардського «Маршу за життя та родину». Головним організатором зустрічі виступив Фонд «Малі стопи». Усе сімейне свято розпочалося зі Святої Меси в парафії Божого Милосердя в Старогарді Гданьскому, потім учасники пройшли барвистою ходою до площі перед Старогардським Центром Культури. Там проходила культурна частина заходу, виступали місцеві колективи та хори, а на завершення співала Магдалена Буковська. Всю зустріч вела відома акторська пара Домініка та Міхал Хорощінські.