Kolejne palety pomocy pojechały na Ukrainę / Наступні палети допомоги відправилися в Україну

Z naszego magazynu w Jabłowie wyjechał kolejny transport z paczkami dla rodzin Ukraińskich. Zespół Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom  przygotował 20 palet z pudełkami ( 500 kartonów ), każde dla jednej rodziny. Od nas palety pojadą do punktów przeładunkowych przy granicy, a następnie do Lwowa. Przypomnijmy paczki trafiły do naszego magazynu w ramach akcji Caritas pod nazwą “Paczka dla Ukrainy”. W parafiach diecezji odbywa się zbiórka konkretnych towarów, które znajdują się w takiej Paczce, a które pozwalają przeżyć jednej rodzinie przez tydzień, stąd przed zespołem olbrzymie wyzwanie sprawdzenia każdej paczki pod kątem poprawnego zatowarowania.

Наступні палети допомоги відправилися в Україну

З нашого складу в Яблово виїхав ще один транспорт із посилками для українських сімей. Команда Центру допомоги мігрантам та біженцям підготувала 20 палет з коробками, а то 500 штук, кожна для однієї сім’ї. Від нас палети поїдуть на перевалочні пункти біля кордону, а потім до Львова. Нагадаємо, посилки були доставлені на наш склад у рамках акції Карітасу «Посилка для України». У парафіях єпархії збирають необхідні товари, які дозволяють одній сім’ї вижити протягом тижня, звідси величезне завдання для команди – перевірити кожну упаковку на відповідність запасів.