Poznaj swój kraj, czyli zwiedzamy

 

 

Czas między 19 a 22 lipca był dla nas wyjątkowy. W tych dniach mieliśmy przyjemność odwiedzić różne ciekawe miejsca w naszej okolicy.

Pojechaliśmy do Solca Kujawskiego, gdzie poznawaliśmy dinozaury żyjące tysiące lat przed nami. Ależ one były niezwykłe! Niektóre z nich mogły naprawdę przerazić (np. tyranozaur). Dobrze, że wyginęły. W Bydgoszczy zwiedziliśmy piękną Starówkę, a w Muzeum Mydła i Brudu oprócz wyprodukowania własnego mydełka, dowiedzieliśmy się również jak przez lata  rozwijało się dbanie o higienę osobistą.

Kolejnego dnia płynęliśmy niezwykłym statkiem. Część trasy pokonywała on… na trawie! Takie cuda tylko na Kanale Ostródzko – Elbląskim.

Podczas wycieczki statek kilkakrotnie pokonywał pochylnie, płynąc początkowo w dół a w drodze powrotnej w górę. To doskonała okazja do poznania zasad działania unikalnych urządzeń hydrotechnicznych oraz fotografowania i podziwiania tamtejszej przyrody.

Wyjątkowe wspomnienia przywieźliśmy z zoo egzotycznego w Tucholinie. Kto by się spodziewał, że na Kaszubach można spotkać kolorowe papugi, egzotyczne kameleony czy wziąć do rąk ogromnego węża.

Wiele ciekawych zwierząt podziwialiśmy też następnego dnia w zoo w Gdańsku Oliwie. Zobaczyć na żywo wielbłąda, słonia, krokodyla to niezapomniane wspomnienie.

To były niesamowite dni. Długo będziemy o nich pamiętać. Bardzo byśmy chcieli odwiedzić jeszcze inne ciekawe miejsca. Ale na to trzeba jeszcze trochę poczekać, pewnie jakiś rok 😊