Konkurs plastyczny i fotograficzny

Cóż za niesamowity miesiąc! Ledwo wróciliśmy do pracy, a już otrzymaliśmy zaproszenia do udziału w konkursach.

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczym w Pelplinie wraz ze Stowarzyszeniem „Wesoła Stonoga” zaprosiły nas do udziału w dwóch konkursach: plastycznym i fotograficznym.

Tematem konkursu plastycznego był projekt wózka przyszłości dla osób z niepełnosprawnością. Trzeba było uruchomić swą wyobraźnię, zastanowić się jak może wyglądać świat za paręnaście lat. Pomysłów na nie brakowało.

Konkurs był adresowany do uczniów szkół podstawowych oraz podopiecznych placówek dla osób z niepełnosprawnością z Gminy Pelplin. Naszą placówkę licznie reprezentowali: Daria P., Marcin M., Łukasz Sz., Edzio W., Kamil., Piotr R., Łukasz B., Dawid B. Opiekunem tej grupy była Pani Agnieszka G. Do Stowarzyszenia trafiło 70 prac .Zwyciężyła Daria!

Zostaliśmy również zaproszeni do wzięcia udziału w XIII Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym pt. „Moja Historia”, który był adresowany do uczniów szkół specjalnych województwa pomorskiego oraz podopiecznych placówek dla osób z niepełnosprawnością z Gminy Pelplin. Udział w nim stanowiło nie lada wyzwanie. Jednak dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Tu również możemy się pochwalić silną ekipą. Swoje prace przekazali: Rafał K., Krzysztof J., Natalia Ś., Marek G., Marcin M., Łukasz Sz., Dawid B., Łukasz B., Daria P., Edzio W. Tę grupę do udziału przygotowała Pani Ewelina W.

Choć konkurencja była spora, udało nam się zająć tzw. „miejsce na pudle”. Zwycięzcą okazał się Rafał K., a miejsce III zajął Krzysztof J.! Warto również wspomnieć, iż miejsce II należało do
Marka S., którego praca została zgłoszona przez DPS Rudno.

Wszystkim serdecznie gratulujemy. Wszyscy jesteście zwycięzcami!