Zapraszamy do akcji “Bijące serca”

BĄDŹ TAK DOBRY I DOŁĄCZ DO NAS!

Czy wiesz, że bez wolontariuszy większość akcji Caritas by się nie odbyła? To oni są najbliżej potrzebujących. I ty jesteś nam bardzo potrzebny, by razem tworzyć DOBRE działania. Przyłączając się do nas będziesz uczestniczył w pierwszym w historii DNIU DOBRA. Będzie to wyjątkowe święto, które w Niedzielę Bożego Miłosierdzia obejmie całą Polskę, by mogło wydarzyć się jeszcze więcej dobra!

ZAREJESTRUJ BIJĄCE SERCE!

Jesteś wolontariuszem Caritas? Masz ekipę, z którą chcesz zrobić coś dobrego? Dołącz!

Bijące Serce to grupa wolontariuszy, której Lider rejestruje się na stronie dziendobra.pl wyrażając w ten sposób chęć działania na rzecz społeczności lokalnej i wspólnego świętowania Dnia Dobra w swojej diecezji/parafii/wspólnocie.

CZYM JEST DZIEŃ DOBRA?

DZIEŃ DOBRA to radosne i huczne świętowanie Niedzieli Miłosierdzia Bożego, która co roku przypada tydzień po Wielkanocy. To także święto patronalne Caritas, największej charytatywnej organizacji pozarządowej w Polsce, w której strukturach działa 90 tysięcy wolontariuszy. Jesteśmy dumni, że jest nas tak wielu! Chcemy świętować wszyscy RAZEM. Niech usłyszy o nas cała Polska!

W tym dniu w całej Polsce odbędą się pikniki rodzinne, konkursy, biegi, kiermasze, gry terenowe, warsztaty, koncerty i wiele innych atrakcji. Mamy nadzieję, że do nas dołączysz i razem pomnożymy DOBRO!!!

CO WYDARZY SIĘ PO REJESTRACJI?

Po rejestracji możecie liczyć na: nowoczesne materiały formacyjne, wsparcie koordynatorów diecezjalnych, warsztaty online, poznanie liderów z całej Polski i wymianę dobrych praktyk! Na kolejnych etapach dowiecie się, jaki cel charytatywny zamierzamy wspólnie zrealizować, otrzymacie pakiet materiałów promocyjnych i narzędzi niezbędnych do organizacji Dnia Dobra, potrzebne wsparcie, tak aby nasze wspólne święto wypadło wspaniale!  W comiesięcznych materiałach otrzymasz:

– plakat zapraszający do akcji wolontariatu – gotowy materiał na gazetkę,
– plakat związany z ideą ekologii integralnej – jw.,
– materiał „weź i zrób”, czyli gotowe pomysły na działania zespołów,
– formularz Mszy Świętej.

W kolejnych miesiącach prowadzić nas będą poniższe tematy:
Grudzień – Wigilia Caritas | Styczeń- Rodzina Rodzinie | Luty – Światowy Dzień Chorego

strona projektu:

www.dziendobra.pl