Rodzina z naszej diecezji potrzebuje pilnej pomocy

Ta rodzina jest wyjątkowo doświadczona przez los. 66-letnia Mama Halina i dwaj synowie, 40-letni Sylwester i 32-letni Adam poruszają się wyłącznie na wózkach inwalidzkich. Cały ciężar opieki spoczywa na 67-letnim Ojcu. Adam i Sylwester są od urodzenia niepełnosprawni intelektualnie i fizycznie oraz obciążeni szeregiem chorób współistniejących. Wymagają całodobowej opieki i regularnej, nieprzerwanej rehabilitacji. Wszyscy lekarze, terapeuci i rehabilitacja dostępne są poza miejscem zamieszkania rodziny co oznacza konieczność nieustannych dojazdów.

Adam i Sylwester są uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy w Bytowie. Korzystają w ośrodku z rehabilitacji i wsparcia terapeutycznego. Rodzina cieszy się ogromną sympatią społeczności lokalnej. Pomaga im wiele osób, często zupełnie obcych.

Około 1,5 roku temu niespodziewana choroba spowodowała, że mama Halina również przestała poruszać się samodzielnie i musi korzystać z wózka. Rodzina radziła sobie samodzielnie tak długo jak to było możliwe. Zawsze uważali, że nie są jeszcze w najgorszej sytuacji, że są inni bardziej potrzebujący. W obliczu tak dramatycznej zmiany, gdy opieka nad rodziną całkowicie spadła na ojca, zdecydowali się prosić o pomoc. Zbieramy pieniądze na zakup samochodu przystosowanego do przewożenia wózków, który jest niezbędny aby rodzina mogła regularnie dojeżdżać do lekarzy i na rehabilitację. 

Link do wpłat