Wzmożone działania w trakcie drugiej fali pandemii

W chwili obecnej prowadzimy wzmożone działania mające na celu łagodzenie skutków drugiej fali epidemii .

Zachęcamy do skorzystania z programu żywnościowego FEAD,  który rusza  w grudniu w ramach czwartej już edycji.  Informacje szczegółowe można uzyskać u p. Ewy Chyły pod numerem 798 822 458.

Ruszyła kolejna edycja programu #PomocDlaSeniora – karta na codzienne zakupy. W ramach programu seniorzy otrzymali doładowane  karty zakupowe, dzięki którym będą mogli robić przez 10 m-cy zakupy w sieci Biedronka – partnera programu.

W trybie podwyższonej ostrożności działają nasze placówki zajmujące się osobami niepełnosprawnymi. Działania przez nie prowadzone realizowane są z uwzględnieniem wszelkich środków bezpieczeństwa sanitarnego

Realizujemy także program Caritas Senior w ramach którego pomagamy seniorom zachować zdrowie fizyczne i psychiczne w tych szczególnych warunkach.

Dla seniorów odizolowanych od świata kwarantanną kierujemy pomoc pod postacią zakupów wykonywanych przez wolontariusza. W ramach tych działań współpracujemy z Parafialnymi Zespołami Caritas i Parafiami, których wolontariusze dostarczają żywność.