Pamiętaj o chorych

W dniu 19 listopada br. rozpoczęliśmy realizację projektu dofinansowanego przez Caritas Diecezji Pelplińskiej “Pamiętaj o chorych” przygotowanego przez Szkolne Koło Caritas przy Gimnazjum nr 1 w Tczewie dla wolontariuszy. Spotkanie szkoleniowo-warsztatowe rozpoczęło się o godz. 9:00 w auli Zespołu Szkół Katolickich w Tczewie. Do udziału w projekcie zgłosiło się 65 osób. Byli wśród nich uczniowie tczewskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe.

Pani Teresa Sychmeler – oddziałowa Hospicjum, pani Halina Krupa – Koordynator Wolontariatu oraz ks. Marek Łangowski – kapelan tczewskich szpitali ukazali wolontariat hospicyjny w różnych aspektach. Praktyczna część szkolenia odbędzie się już za tydzień – 26 listopada br.w Tczewskim Hospicjum.

Czekamy na dalszy ciąg
s. Dorota