Przekazanie węgla dla poszkodowanych – wspominajcie nas ciepło

W dniu 16 lutego w Brusach odbyło się przekazanie węgla, jaki zakupił Caritas Archidiecezji Wrocławskiej dla osób poszkodowanych w wyniku nawałnicy jaka latem ubiegłego roku doświadczyła znaczne obszary naszej diecezji.

– Jako Caritas pomagamy długofalowo od początku ubiegłorocznej tragedii, ale bardzo się cieszymy z inicjatywy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, która zakupiła 100 ton węgla dla poszkodowanych – mówił ks. Grzegorz Weis.  – Dodam jeszcze, że akcji zorganizowanej przez wrocławską Caritas patronuje ks. Arcybiskup Józef Kupny, metropolita wrocławski.

Symbolicznego przekazania węgla dokonał ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej na ręce ks. Grzegorza Weisa, dyrektora Caritas Diecezji Pelplińskiej. Ten z kolej przekazał węgiel zebranym w Brusach pierwszym odbiorcom węgla – osobom poszkodowanym w wyniku przejścia kataklizmu.

– Cieszę się, że wrocławska Caritas przyszła nam z pomocą, nie zostawiła nas samych za co składam serdecznie Bóg Zapłać – dodał ks. Weis.

Zgromadzeni beneficjenci pomocy ze łzami w oczach spontanicznie dziękowali za ten „ciepły” dar.

– Podziękowania przekażemy mieszkańcom Dolnego Śląska za to, że otworzyli swoje serca i potrafili ją okazać w dodatkowej akcji – dodał ks. Dariusz Amrogowicz. – Mam nadzieję, że w ciepłym domu, ogrzanym węglem od nas będziecie nas ciepło wspominać.