Udany festyn z okazji Dnia Dziecka w Starogardzie Gdańskim

W sobotę, 26 maja w starogardzkim parku NOWE OBLICZE oraz 2 czerwca na Bulwarze Nadwiślańskim w Tczewie, dzieci i ich rodzice wspólnie świętowali Dzień Dziecka. Festyn Rodzinny pod hasłem „Bądźmy Razem” zorganizowała po raz kolejny Caritas Diecezji Pelplińskiej wspólnie z Miastem Starogard i Gminą Miejską Tczew. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. A partner strategiczny Caritas – „Biedronka” przekazał dla dzieci 9000 paczek.

 

 – Dzisiaj Starogard należy wyłącznie do dzieci – powiedział prezydent Janusz Stankowiak, witając najmłodszych i ich rodziców. – Cieszę się, że widzę tyle uśmiechniętych twarzy. Niech ten dzień przyniesie Wam dużo radości i dobrej zabawy.

– Świętujmy ten dzień w radości i razem uwielbiajmy Boga za wszystko co nam daje – dodał ks. Grzegorz Weis, dyrektor Caritas Diecezji Pelplińskiej – Pogoda nas nie zawiedzie. Załatwiłem to z „Szefem” – zakończył z humorem.

Okazji do zabawy nie brakowało, a i pogoda nie zawiodła. Największą popularnością cieszyło się miasteczko z kilkunastoma dmuchańcami. Dzieci spontanicznie i z radością skakały na trampolinach i zjeżdżały po stromych zjeżdżalniach. Najbardziej oblegany był ogromny zamek, do które wiła się długa kolejka chętnych. Nie zabrakło fantów w tzw, „prezneciarni”, balonów i słodyczy. Można było też zwiedzić wóz strażacki i zobaczyć oryginalny peruwiański strój oraz posłuchać indiańskiej muzyki na piszczałkach. A dla każdego dziecka, które przyszło do parku świętować Dzień Dziecka, sieć „Biedronka” główny sponsor imprezy, przygotował mały podarunek.

Przez cały dzień na scenie przy fontannie występowały dziecięce zespoły, które zaśpiewały wiele muzycznych przebojów dla najmłodszych. Wielkie tłumy widzów przyciągnęły występy taneczne przedszkolaków. Pomysłowe stroje, ciekawe choreografie i znakomite wykonania zostały nagrodzone gromkimi brawami, a wykonawcy słodkościami.

Na zakończenie spośród uczestników festynu rozlosowano cztery rowery, zabawki i wiele innych cennych nagród. Nikt z imprezy nie wyszedł z pustymi rękoma, a cały dochód z festynu przeznaczony został na organizację kolonii letnich dla dzieci organizowanych przez Caritas.

Tego dnia starogardzki park nie tylko się zielenił, ale mienił tysiącem barw i kolorów. Wypełniła go radosna atmosfera wspólnej, rodzinnej zabawy. Dobre humory i „promyczki”, które uczestnicy na prośbę prowadzącego chętnie wykonywali, potwierdziły, że wszyscy się dobrze bawili i każdy znalazł tu coś dobrego dla siebie.