Warsztaty artystyczne dla osób z niepełnosprawnością – HUK-SZTUK 2018

Tczew – Centrum Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych – 25-28.10.2018

Zaproszenie

Warsztaty artystyczne dla osób z niepełnosprawnością – Huk sztuk. Ideą warsztatu jest propagowanie aktywności osób niepełnosprawnych w dziedzinie kultury. Konstrukcja 3 warsztatów umożliwi interakcje w zakresie umiejętności. Jeden warsztat będzie służył drugiemu na końcu powstanie jeden wspólny produkt warsztatu wypracowany przez 3 grupy warsztatowe.

Warsztaty teatralne – prowadzone będą prze doświadczonego instruktora teatralnego. Efekt warsztatu w postaci spektaklu powarsztatowego o tematyce społecznej zostanie zaprezentowany podczas eaventu kończącego warsztaty. Spektakl opary będzie o ruch, mimikę i symbol. Bariera związana z mówieniem, artykulacja oraz problemy logopedyczne są częstą przyczyną trudnych sytuacji podczas gry aktorskiej. Chcemy tą barierą ograniczyć bądź jej nie stawiać.

Warsztat poprowadzi Zbigniew Biegajło. Oligofrenopedagog, reżyser teatru dzieci i młodzieży (absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu). Prowadzi warsztaty teatralne dla osób niepełnosprawnych, ich instruktorów i wolontariuszy. Uczestnik konferencji i festiwali w kraju i zagranicą dotyczących terapii przez teatr. Założyciel i prowadzący projekty Teatru Biuro Rzeczy. W 2006 roku TVP2 wyprodukowała i wielokrotnie emitowała film dokumentalny pt: OBCEY pokazujący pracę zespołu BRO. Współpracował z Teatrem Znak oraz Snów z Gdańska. Współzałożyciel Grupy Implus, Koordynuje zadania realizowane we współpracy z administracją publiczną.

Warsztaty muzyczne – prowadzone będą przez specjalistę w zakresie muzyki chóralnej i emisji głosu. Uczestnicy przygotują utwory, i wokalizy, które stanowiły muzykę do spektaklu. Będą to utwory solo oraz chóralne w postaci wokaliz, zaśpiewów, imitacji dźwiękowych i innych „wariacji wokalnych”.  uczestnicy będą odgrywali muzykę podczas spektaklu na żywo.

Warsztat poprowadzi Piotr Pawlicki. Autor piosenek, dyrygent chórów gospel, laureat ogólnopolskich festiwali muzycznych, pedagog, instruktor warsztatów gospel (Od roku 2012 jest prowadzącym Warsztaty Muzyki Gospel na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Gospel Camp Meeting Osiek – Gniew. Uczestnik programu „Mam talentJego piosenki znalazły się na płytach dołączanych do Magazynu Muzycznego RUAH. Piosenki BO KOCHAM i LOVE FOREVER chętnie są grane w stacjach radiowych. Jakiś czas temu pojawiła się Jego debiutancka płyta, na której zagrali czołowi polscy muzycy i producenci muzyczni m.in.: Marcin Pospieszalski, Paweł Zarecki, Robert Kubiszyn, Maciej Kociński, współpracujący m.in. z: Anną Marią Jopek, Mieczysławem Szcześniakiem, Grzegorzem Turnauem, Kubą Badachem, zespołami: Raz Dwa Trzy i Zakopower.

Warsztaty fotograficzno-filmowe. Podczas warsztatu uczestnicy poznają podstawowe zasady tworzenia materiałów filmowych, zasad kadrowania prowadzenia ujęć oraz ustawienia parametrów sprzętu. Uczestnicy nauczą się obsługi statywów, stabilizatorów i sleiderów. Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się prawidłowej ekspozycji świetlnej, używania oświetlenia, stosowania barw oraz obsługi urządzeń sterujących światłem. Zadaniem uczestników warsztatu będzie przygotowanie tzw. surówki filmowej metodą transmisji. Uczestnicy przygotują również setki, które zostaną zamieszczone w reportażu o warsztatach.

Warsztaty poprowadzi Andrzej Poniewski. Operator TVP, pracował przy wielu projektach dokumentalnych TVP, opertor programów informacyjnych m.in. Panoramy.

REKRUTACJA

Warunkiem rekrutacji jest zgłoszenie mailowe na adres mwieczorkowski@caritas.pl lub telefonicznie pod nr telefonu 58 536 15 31. W dalszej kolejności koordynator przeprowadzi wraz ze specjalistami rekrutację. W przypadku warsztatu teatralnego i fotograficzno-filmowego przeprowadzona zostanie analiza dorobku w przypadku większej ilości chętnych niż ilość miejsc w projekcie (teatralny -8os. foto-film 6 os.). W przypadku warsztatu muzycznego zostanie przeprowadzone przesłuchanie (osobiste lub za pomocą mediów elektronicznych) przez koordynatora projektu (posiada wykształcenie muzyczne) lub inną osobę do tego wyznaczoną z wykształceniem muzycznym. Informacje o uczestnictwie w warsztatach  przekażemy na 14 dni przed rozpoczęciem warsztatu.

Program warsztatów

13.00 Rejestracja

Zajęcia integracyjne

Praca warsztatowa