7000 osób na festynie

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 03, czerwiec 2013

W sobotę 1 czerwca 2013 r. Caritas Diecezji Pelplińskiej wspólnie z Gminą Miejską Starogard Gd. po raz kolejny zorganizowały w Parku Miejskim w Starogardzie Gd. festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. W kilkugodzinnej zabawie wzięło udział ponad 7000 osób.

Deszczowy poranek z chwilą rozpoczęcia festynu zamienił się w piękny, słoneczny dzień. Imprezę zainaugurował ks. biskup diecezjalny Ryszard Kasyna.

- Chcemy dzisiaj kochani być razem, cieszyć się, świętować, dziękować Panu Bogu za dar życia, za to, że jesteśmy wszyscy dziećmi Bożymi - mówił ks. biskup Ryszard Kasyna podczas otwarcia imprezy. – Chcemy podziękować również za naszych rodziców, dziadków, babcie. Dziękujmy Panu Bogu za to że żyjemy, jesteśmy, możemy się wzajemnie cieszyć i być razem. To tylko tyle, bo pewnie więcej oczekujecie w aspekcie zabawy, prezentów i różnych innych okazji. Słowa nie tylko wyrażają moje serce, cieszę się, że mogę być w tym dniu z wami.

Starogardzki Park Miejski zamienił się tego dnia w ogromny plac zabaw. W wielu miejscach przygotowane zostały różnorodne atrakcje. Były pokazy strażackie, pokazy instruktażowe przygotowane przez policjantów z KPP w Starogardzie Gd., malowanie dziecięcych twarzy, konkursy z nagrodami (główną nagrodą był rower górski), „miasteczko” dmuchanych zjeżdżalni i „skakalni” dla dzieci. Uczestniczące w zabawie maluchy otrzymały upominki od sponsora strategicznego - Sieci "Biedronka". W sumie dla najmłodszych sponsor przygotował 3500 paczek o łącznej wartości około 50 tys. zł.

Nad sprawnym przebiegiem zabawy czuwał ks. Grzegorz Weis, dyrektor Caritas Diecezji Pelplińskiej, obecny również był prezydent Starogardu Edmund Stachowicz.

- Cieszę, że znowu wspólnie mogliśmy świętować Dzień Dziecka – mówi podsumowując festyn ks. Grzegorz Weis – Cel imprezy, zgodnie ze słowami Pana Jezusa "Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie", został osiągnięty. Dzieci przyszły, mogły radować się z tego powodu, że są dziećmi jednego Boga, który je kocha i troszczy się o każdego z osobna. Chciałbym w tym miejscu podziękować osobom, bez których trudno byłoby zorganizować tak wielką imprezę, a więc serdeczne podziękowania składam pani naczelnik Urszuli Domachowskiej, panu prezydentowi Starogardu Edmundowi Stachowiczowi, panu dyrektorowi SCK Januszowi Stankowiakowi, Monice Albrecht i Janowi Radzewiczowi ze Starogardzkiego Centrum Kultury, wykonawcom, sponsorom, wolontariuszom i innym osobom zaangażowanym w organizację festynu.

Impreza odbyła się dzięki przychylności takich starogardzkich instytucji jak Starogardzkie Centrum Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Komenda Powiatowa Policji, Straż Miejska, Straż Pożarna, Starkom Sp. z o.o. za co organizatorzy serdecznie dziękują kierownictwu i pracownikom ww. instytucji. Oddzielne podziękowania należą się sponsorom – nieodzownym podczas organizacji tego typu imprez a byli to m.in.: Jeronimo Martins Polska S.A. właściciel sieci BIEDRONKA, IGLOTEX S.A. ze Skórcza, PHU ŚLIZEX z Gniewa, FORD GOŁĘBIEWSKI ze Starogardu Gdańskiego, U GRAŻYNY z Pelplina, PEPCO ze Starogardu Gd., GRGOR TRANS ze Starogardu Gd.

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11
 • 12
2011 7000 osób na festynie. CARITAS DIECEZJI PELPLIŃSKIEJ
Powered by Joomla 1.7 Templates