Deszczowe XII KISON

XII Kociewskie Igrzyska Sportowe Osób Niepełnosprawnych przejdą do historii za sprawą tego że podczas zawodów karty rozdawała pogoda. Dla sportowców zmagania w deszczowej aurze nie są niczym nadzwyczajnym jednak ulewne deszcze komplikują przeprowadzenie zawodów. Jako organizatorzy od wczesnych godzin porannych spoglądaliśmy w niebo z niepokojem. Nasze obawy budziły upały, których fala przechodziła przez Polskę jednak szybko zaczęliśmy  obawiać się ulewnych deszczy. Potężna ulewa dała nam się we znaki podczas zawodów przerywając zmagania eliminacyjne na 45 min. Mimo to zespół organizacyjny KISON wespół ze wspierającym nas w organizacji Pelplińskim Centrum Sportu stanął na wysokości zadani i przeprowadził zawody do końca. Kapryśna aura pozwoliła na przeprowadzenie meczu Gwiazd i konkursu piłkarskiego prowadzonego przez znanych z  Canal+  prowadzący Turbokozaka. Bartek Ignacik i Grzegorz “Gabor” Jędrzejewski bo o nich mowa zapewnili także rewelacyjny komentarz podczas meczu Gwiazd. Publiczność mogła poznawać tajniki piłki nożnej oprawione komentarzem zawodowców, którzy postarali się także rozbawić publiczność. W meczu Gwiazd zagrała drużyna Miasta i Gminy Pelplin na czele z przyjaciółmi Igrzysk burmistrzem Mirosławem Chyłą i kierownikiem referatu społecznego i promocji Tomaszem Czerwińskim. W drużynie gwiazd zagrali m.in. Przemysław Cypryański, Michał Chorosiński, Robert Moskwa, Tomasz Klaczyński, Daniel Dubicki, Bogusław Lizak, Jacek Manuszewski i Grzegorz Pawłuszek.